ابنیه

مصالح به‌کاررفته در ابنیه به هرگونه سازه یا متریال سخت اطلاق می‌گردد که برای راه‌سازی، دیوار سازی، ساخت سکو، پرچین و غیره مورداستفاده قرار می‌گیرند.

این مصالح، دائمی و ساخته دست بشر و ستون فقرات یک منظر و باغچه را تشکیل می‌دهند و اولین مواردی هستند که در یک پروژه منظرسازی نصب می‌شوند.

در پروسه اجرای منظر سبز هر چه با دقت بیشتری به مصالح به کار گرفته‌شده در ساخت ابینه توجه کنید، در طول مدت نگهداری و یا در صورت تغییر نیاز به ساخت و بازسازی مجدد زیرسازی کار نخواهید داشت.

در زمان انتخاب مصالح ابنیه منظر خود، سعی کنید به این سؤالات پاسخ دهید:

چقدر اصول اساسی «کاهش، استفاده مجدد و بازیافت» در آن رعایت شده است؟

استفاده از مصالحی که تولید آن محیط‌زیست را به مخاطره می‌کشاند به حداقل برسانید.

از خود حتماً بپرسید که منبع تولید این سنگ‌ها کجاست؟

سعی کنید تا مصالحی را بیابد که به‌صورت محلی استخراج و تولید می‌شوند.

اثر مصالحی که استفاده می‌کنید بر روی محیط‌زیست اطرافشان چیست؟

مواد غیر تراوا مانند بتن، Mortared Stone و آسفالت از نفوذ آب به داخل آب جلوگیری می‌کنند.

اما موادی نظیر interlocking pavers، قلوه‌سنگ و stepping stones به آب اجازه فیلتر شدن به داخل خاک را می‌دهند و به این صورت ریسک آب‌گرفتگی در اثر بارش شدید را کاهش می‌دهند.

همچنین برخی مصالح، مواد حاوی مواد سمی نظیر سرب و آرسنیک هستند که با آب باران می‌توانند وارد خاک شوند. حتماً مطمئن شوید که مصالح مورداستفاده شما حاوی این مواد نیستند.

چه نیازمندی‌هایی برای نگهداری آن وجود دارد؟ به‌عنوان مثال هر سه یا چهار سال، چوب بایستی از نو رنگ و روکش شود؛ اما کامپوزیت چوبی پلاستیکی نیازی به رنگ شدن نداشته و نسبت به آب و حشرات چوب‌خوار مقاوم است.

بتن و ملات می‌توانند در اثر رانش‌های جزئی ترک بخورند و نیازمند تعمیرات اساسی هستند؛ درحالی‌که دستگاه‌های چینشی تعمیرات خیلی ساده‌تری دارند: تعویض یک یا چند قطعه برای تعمیرات آن‌ها کافی است.

 

اگر تصمیم شما تغییر بخشی از فضای خارجی موجود یا اضافه کردن چیزی به آن است و اگر مصالح  قدیمی به‌کاررفته را نمی‌توانید دیگر پیدا کنید یا مشابه‌سازی کنید، دست کم می‌توانید رنگ‌های به‌کاررفته در آن‌ها را با بافت‌ها و طرح‌هایی متفاوت تکرار کنید. نکات زیر را برای هر پلن نصب مصالح ابنیه در فضای خود رعایت نمایید:

سواره راه

یکی از دشوارترین بخش‌های نصب و اجرای مصالح در منظرها هستند. به دلیل ابعاد و شاخص بودن آن‌ها، طراحی سواره‌روها معمولاً اثر عمیقی بر روی طرح کلی منظر شما خواهند داشت.

با استفاده از مصالحی همچون بتن طرح دار، cobblestone  یا طرح‌های سنگفرشی، شما می‌توانید توجه را از سواره‌روها به سایر بخش‌های منظر خود بکشانید.

سنگفرش‌های بتنی هزینه بیشتری از آسفالت یا بتن ریخته شده دارند اما در مقابل نیاز کمتری برای نگهداری داشته و آب‌های سطح را نیز می‌توانند از خود عبور بدهند.

حاشیه‌های سبز می‌تواند اثر سنگینی که فضای خالی و خشن سواره‌روها به منظرها تحمیل می‌کنند را کاهش دهند.

پیاده راه‌ها

برای پیاده راه‌ها می‌توان مصالح بسیار متنوع‌تری استفاده نمود: سنگفرش‌ها، cobblestones و آجر را می‌توان استفاده نمود.

برای انتخاب مصالح مناسب برای پیاده راه‌ها، علاوه بر شرایط آب و هوایی، وضعیت توپوگرافی زمین و زهکشی آن را نیز بایستی مدنظر قرارداد. سعی کنید پیاده راه‌ها را در امتداد محورهای زمین تعبیه کنید تا یک الگوی گردش منطقی در محیط را ایجاد کنند.

دیوارها

مصالح مناسب برای ساخت دیوارها بایستی با توجه به معماری خانه و مشخصات طبیعی منطقه آن انتخاب شوند. سنگ ملاتی mortared stone یا آجرهای به‌کاررفته بایستی با سایر رنگ‌ها و طرح‌های مصالح سازگار باشند. چه به‌منظور ایجاد فضا، پایداری یا کارکرد خاص برپاشده باشند، دیوارها اجزای ساختاری‌ای هستند که بناست به مدت زیادی در محیط “باقی” بمانند لذا لازم است که با دقت و فکر زیادی طراحی و ساخته شوند.

پله‌ها

سبک ساخت پله‌ها بایستی با توپوگرافی زمین آن‌ها سازگار باشد. طارمی‌های صاف و گوشه‌ها در پله‌ها زمان بیشتری برای ساخت به نسبت طارمی‌های منحنی می‌برند.

شرکت‌های همکار با تیم همیاردیما تمام تلاش خود را می‌کنند تا تمام موارد گفته‌شده و حتی استانداردهای سخت‌گیرانه‌تری را برای تأمین مصالح ابنیه به کار بگیرند ازاین‌رو می‌توانید با همیاردیما بهترین‌ها را در اختیار داشته باشید.

کاشی و سرامیک المهدی

قبلی بعدی ♦ کاشی و سرامیک المهدی ♦ فروش کلی...
بیشتر بخوانید

مصالح ساختمانی وحدت

♦ مصالح ساختمانی وحدت ♦ انواع مصالح ساختمانی از پی...
بیشتر بخوانید

شن شویی-حاجی زاده

♦ شن شویی ♦ تلفن تماس: 09155127352 نام ارائه...
بیشتر بخوانید

فروش و تهاتر آجر-شرکت آجرسفال رحمانیان

♦ شرکت آجرسفال رحمانیان ♦تولید و توزیع بلوکه...
بیشتر بخوانید

فروش و تهاتر آجر-کوره آجر پزی کاشانی

♦ کوره آجرپزی کاشانی ♦ فروش و تهاتر آجر تلفن تماس:...
بیشتر بخوانید

همیار دیما

املاک فروشی

 • املاک, خرید و فروش
 • 135,000,000 تومان
 • تخت: 1
 • حمام: 1
 • املاک, خرید و فروش
 • 215,000,000 تومان
 • 230,000,000 تومان
 • تخت: 2
 • املاک, خرید و فروش

املاک اجاره ای

 • 30,000,000 تومان
 • 4,000,000 تومان /رهن
 • اجاره ای, املاک
 • اجاره ای, املاک
 • 40,000,000 تومان
 • اجاره ای, املاک

مقایسه آگهی ها

مقایسه