عملیات احداث اردوگاه نگهداری و درمان معتادان متجاهر

عملیات احداث اردوگاه نگهداری و درمان معتادان متجاهر در مشهد با پیمانکاری همیارسازه آغاز شد.

 طی مراسمی در 24 تیرماه با حضور مسئولان استانی و شهری عملیات احداث اردوگاه نگهداری و درمان معتادان متجاهر در حسن‌آباد مشهد آغاز شد.

در این مراسم علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، محمدرضا کلائی شهردار مشهد و محمدرضا حیدری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد حضور داشتند. همچنین در این مراسم خلیل‌الله کاظمی معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد و جمعی از اعضا شورای شهر حضور به هم رساندند.

برای این پروژه 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که تأمین اعتبار آن توسط شهرداری و با همکاری شورای اسلامی شهر مشهد و استانداری خراسان رضوی انجام‌شده است.

گفتنی است این پروژه ظرف 135 روزبه اتمام خواهد رسید.

علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی در این مراسم افزود: ۲۱ هزار قطعه ملک از این تعداد املاک مازاد در خراسان رضوی مربوط به دستگاه‌های اجرایی و ۹۱ هزار قطعه متعلق به نهادهای حکومتی است.

وی ۵۰ درصد این املاک را فاقد بهره‌وری اعلام و بیان کرد: دولت به دستگاه‌های تحت مدیریت خود تکلیف واگذاری املاک مازاد را ابلاغ کرده تا این املاک برای اجرای پروژه‌های مختلف مورداستفاده قرار گیرند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با واگذاری این املاک می‌توان با صرف هزینه مختصر پروژه‌های دیگری را اجرایی کرد. 

وی در ادامه به ساخت اردوگاه جدید برای معتادان متجاهر در مشهد اشاره و بیان کرد: از اجرای این پروژه خشنود نیستیم اما برخی افراد جامعه به دلیل مشکلات و نارسایی‌های فرهنگی، اقتصادی و  اجتماعی گرفتار اعتیاد می‌شوند که باید به‌عنوان یک بیماری برای درمان آن‌ها برنامه‌ریزی کرد.

رزم‌حسینی گفت: در موضوع ساماندهی معتادان علاوه بر حل مشکل اعتیاد آن‌ها، باید توانمندی و بنیه اقتصادی این افراد نیز تقویت تا شعار “شهر بدون متکدی و معتاد متجاهر ” در مشهد محقق شود. 

در این مراسم خلیل‌الله کاظمی با بیان  اینکه  مساحت این مکان حدود 3.2 هکتار است و در فاز یک آن محوطه‌سازی حدود 2.2 هکتار آن را انجام خواهیم داد، گفت: در این فضا سه سوله وجود دارد که کامل بازسازی و بهینه‌سازی خواهیم کرد و حدود دو هکتار از محوطه 3.2 هکتار آسفالت و جدول‌گذاری خواهیم کرد.

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد بیان کرد: برآورد ریالی این پروژه 10 میلیارد تومان است که اعتبار آن با همکاری استانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد تأمین خواهد شد.

کاظمی با اشاره به اینکه روزشمار پروژه از امروز آغاز و تا اتمام آن 135 روز باقی خواهد ماند. همچنین پیمانکار این پروژه همیار سازه است، افزود: بر اتمام این پروژه تأکید زیادی شده تا ظرف زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

گفتنی است ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در مشهد هزار و 800 نفر بود که با کمک دستگاه‌های مختلف تا پایان امسال، این ظرفیت به بیش از پنج هزار نفر و در سال آینده به هفت هزار و 500 نفر می‌رسد.

مقایسه آگهی ها

مقایسه